Bez kategorii

Obejmy

Złącza zaciskowe mają niezwykle duże zastosowanie. Sporządzane są też z przeróżnych materiałów, zależnie od użyć. Opaski, obejmy zaciskowe i tuleje zaciskowe pozwalają na montaż zakończeń i połączeń do węży przemysłowych- http://obejmy-mocowania.pl

prawidłowy dobór i montaż ma podstawowe znaczenie dla bezpieczeństwa eksploatacji przewodu. Zestawiając właściwy rodzaj elementu montażowego, trzeba uwzględnić rodzaj montowanej końcówki materiał i grubość ścianki. (Dystrybutor elementów złącznych) Określone są do szybkiego spajania splotów przewodów, kabli, węży, tulei.

W niektórych sytuacjach potrzebne są obejmy zaciskowe odporne na warunki pogodowe i agresywne chemikalia nietoksyczne, niezapalne, odporne na wysokie temperatury. Mają szeroki zasięg zastosowań, także w przemyśle okrętowym, kopalnictwie i środowiskach narażonych na korozję. Występują w rozmaitych wielkościach i są nadzwyczaj mocne.

Cechuje je wielka wytrzymałość na warunki pogodowe, szczególnie na działanie dużych temperatur, niekorzystnych czynników zewnętrznych. Opaski stalowe są nietoksyczne, odporne na aktywność paliw ciekłych,smarów i olejów, także agresywnych chemikaliów. Zdołają być wykorzystywane także w otoczeniach korozyjnych.
Obejmy zaciskowe służące do skutecznego utwierdzenia końcówek na węże, są z powodzeniem użytkowane w wielu branżach przemysłu. Mogą to być opaski ślimakowe, opaski ślimakowe mostkowe, opaski taśmowe, opaski z dwoistą taśmą, także opaski zaciskowe z zamknięciem zawiasowym.

Specjalistyczne opaski zaciskowe ze stali kwasoodpornej z samozaciskowym zamkiem kulkowym, umożliwiają przymocowanie opasek bez zastosowania specjalnych przyrządów.
Ocynkowane obejmy zaciskowe należą do zwykle użytkowanych opasek do węży o ciśnieniu do 25 bar. Są dobre do środowiska niekorozyjnego. Opaski zaciskowe utworzone z nylonu cechuje niewielka waga, są wygodne w użytkowaniu i bezproblemowe w montażu, nie wymagają przeznaczenia dodatkowych instrumentów, zapięcie opaski jest możliwość przeprowadzić ręcznie- http://www.obejmy-mocowania.pl

Istnieją również obejmy przeznaczone do zaciskania zakończeń nierdzewnych sanitarnych, czy też te określone do końcówek gatunku hydraulicznego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *