Bez kategorii

Śruba z uchem, łańcuchy mocujące

Mocowanie ładunków w transporcie drogowym to dobre wykorzystanie właściwości pojazdów, a jednocześnie wykorzystanie środków mocujących. Jakiego typu są najbardziej znane oraz pomocne?- http://protect-vehicle.eu

Przede wszystkim pasy, ale mogą być jedynie w takiej sytuacji wykorzystywane jak są nieuszkodzone oraz mają czytelną etykietę.

Tam właśnie jest wiele istotnych oznaczeń. Miejmy na uwadze, że na etykiecie musi znaleźć się norma EN 12195-2, bo oznacza to, że producent deklaruje zgodność z jej wymaganiami. Kolejne normy nie oferują odpowiedniej jakości takich pasów. Łańcuchy mocujące eogniwa.pl muszą spełniać normę EN 818-2, a elementy łączące oraz skracające muszą mieć urządzenie zabezpieczające przed rozpięciem.

Drążki umożliwiają szybki i wygodny podział ładunkowej powierzchni, co więcej mogą być wykorzystane w pionie oraz poziomie wewnątrz pojazdów pomiędzy sztywnymi powierzchniami, takie jak chłodnie, naczepy zamknięte i tym podobne. Bardzo często tego typu zakończenia są obustronnie gumowe lub posiadają antypoślizgowe stopki. Interesującym rozwiązaniem jest też siatka, rozróżnić możemy dwa rodzaje zabezpieczeń siatkami. Pierwsza to zabezpieczenie przestrzeni ładowni, druga zabezpieczenie ładunku przez okrycie i docisk- http://www.protect-vehicle.eu

Pierwszy typ ma zastosowanie przy przewożeniu ładunków sypkich w otwartych kontenerach lub pojazdach o otwartej ładunkowej przestrzeni. Ich plusem jest możliwość stosowania w pojazdach różnorodnego typu oraz różnych producentów, a również szybkie i proste mocowanie za pomocą pasów mocujących. Pamiętajmy jednakowoż, aby taki sprzęt zakupować w specjalistycznych sklepach, w jakich kupimy i pozostałe niezbędne elementy, jak śruba z uchem, eogniwa.pl która jest przydatna do wielu zadań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *