Bez kategorii

Zielone Ściany są w modzie

Zieleń to symbol harmonii, jaki kojarzy się z wiosennym przebudzeniem, rześkością i nadzieją. To najlepszy kolor dla osób przeżywających chwile przełomowe w życiu oraz chcących utworzyć w domowym zaciszu prawdziwy azyl. Abstrahując od tego, czy ktoś wybiera niewielkie gadżety, czy decyduje się na przemalowanie ścian w barwie ciemnej zieleni, może oczekiwać wyraźnego odświeżenia pomieszczeń zielona ściana zielona ściana.

Sofa zajmuje główne miejsce i jeżeli będzie mieć wybarwienie zielone to z pewnością skieruje na siebie wzgląd. Trzeba wyłącznie mieć na uwadze, że ciemniejsze elementy umeblowania idealnie zaprezentują się na tle pastelowych ścian. Tymczasem, w dużych pomieszczeniach można sobie pozwolić na zestawienie razem różnych odcieni zieleni.
We wnętrzach modernistycznych można zdecydować się na fototapetę z motywem roślinnym. Bardzo dobrze będzie się ona prezentowała w lżejszych oraz dużych pomieszczeniach. Zieleń to kolor niesamowity. Z jednej strony odpręża, a z drugiej – podwyższa kreatywność i doda mocy.

Już dawno udowodniono, że wprowadzenie zieleni łagodzi stres, poprawia skoncentrowanie oraz wzmaga wyobraźnię. Kolor greenery sprawdza się w przestrzeniach domowych oraz biurowych. Naturalna projektowanie zieleni we wnętrzach jest wyjątkowo energetyzująca. Z tego powodu nie jest czymś dziwnym, to że architekci wnętrz o wiele częściej decydują się, by zleceniodawcom proponować tego typu rozwiązania. Tym bardziej, jeśli dana osoba mieszka w aglomeracji miejskiej oraz prowadzi stresujący styl życia. Późniejsze bytowanie w otoczeniu zieleni okaże się dla takiej osoby bardzo korzystne. Mało tego, że zieleń w dowolnych kolorytach zagości na ścianach lub w gadżetach, może też być kolorem dla elementów umeblowania. Wyrazista zieleń pozwoli czuć się spokojnie.

Zielone ściany jeszcze do niedawna były postrzegane jako odważniejsze, natomiast teraz znacznie bardziej traktowane są jako standard. Topowa w ostatnim czasie jest ciemna zieleń, lecz trzeba pamiętać o tym, że optycznie pomniejsza ona wnętrza. Z tego względu odpowiednio będzie decydować się na pastelowe odcienie. Doskonale zieleń na ścianie wygląda w salonie, lub w gabinecie. Idealnie skomponuje się z akcesoriami w stylu boho lub glamour, rozjaśniając wówczas nieco ciemniejszy design.

Zieleń w aranżacji wnętrz zapewniajaca nietuzinkowość oraz odprężenie
Zieleń w aranżowaniu wnętrz gwarantująca niebanalność i relaks jest na topie już od wielu lat.
Dodatkowo, dobrze będzie też zadbać o to, aby w domu znalazły się rośliny zielone. Poprawią one jakość powietrza, będą wpływać na lepsze nastroje gości i domowników a także ulepszą jakość pracy, na równi w domowym gabinecie, jak i w biurze. Można będzie w konkretnych miejscach stworzyć pozytywny mikroklimat. O tym, jak rozmieszczać zieleń w aranżacji wnętrz można będzie się przekonać, kiedy będzie konsultować się z doświadczonym architektem wnętrz. Inspiracji projektowanie ogrodów nie brak także w sieci, dlatego każdy bez trudu wyszuka coś pod swoje gusta.

W propozycjach aranżatorów wnętrz można także od jakiegoś czasu spotkać się z ciemnymi sofami albo krzesłami. Krzesło doskonale sprawdzi się w kąciku relaksu, pośród kwiatów lub przy domowej półce z książkami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.