Bez kategorii

Ubezpieczenia 1

Idea ubezpieczenia na życie i mienia żyje od wielu stuleci. Kupcy w antyku umawiali się między sobą, że mają symetrycznie dzielić się wyrównywaniem strat, które mogły dotknąć ich karawany na bezkresnych i niebezpiecznych trasach.

Działające podobnie umowy zaczęto zawierać w wielu zakątkach ówczesnego świata i stanowiły one przykład solidarności z rozsądku. W wiekach średnich na udzielaniu płatnie podróżnikom po Ziemi Świętej gwarancji, że ich dobra nienaruszone trafią razem z nimi do miejsca przeznaczenia, narodziła się potęga zakonu Rycerzy Świątynnych. Niektórzy naukowcy tytułują ich najwcześniejszymi finansistami i ubezpieczycielami w ogóle.

Generalnie jak jest to widoczne idee program dla brookera (więcej na stronie) ubezpieczeń wiązały się ściśle z wymianą handlową i przemieszczaniem się. Nie ma się co dziwić – system ekonomiczny nie nie mógł działać bez karawan i w związku z tym wystawiony był na niebezpieczeństwo utraty ładunku, środków transportu, funduszy lub nawet życia – warto przeczytać. https://insurance-agency.pl/ Polisy przez dziesięciolecia nabierały ram instytucjonalnych i prawnych, najszybciej w krajach dominujących na morzu, czyli Niderlandach, Anglii, Hiszpanii, Włoszech i Portugalii .

W innych krajach, takich jak Polska, wykształcił się program do prowadzenia serwisu (sprawdź program do prowadzenia serwisu) z ubezpieczeniami od konkretnych, systematycznie nawiedzających ludność klęsk, czyli pożarów, zalewających wód i nieurodzaju. Przykładem instytucji, która wypłacała odszkodowania w takich przypadkach, było ustanowione u progu XIX stulecia Towarzystwo Ogniowe dla Miast w Prusach Południowych. Początek jego działalności obchodzono dekadę temu, jako początek historii profesjonalnych ubezpieczeń w naszym kraju. https://www.insurance-agency.pl/

JW 1762 roku wystartowała spółka, która ubezpieczała życie ludzkie. Pierwsza polisa na życie była sprzedawana przez towarzystwo Equitable w stolicy Wielkiej Brytanii. Skokowy rozwój takich usług trwał trakcie XIX stulecia, czyli najlepszych lat bogacenia się i modernizacji. Malejący glob był świadkiem coraz intensywniejszego rozkwitu wymiany międzynarodowej, powstawały prywatne fortuny. Ale każdy kij ma dwa końce, więc szansa na zysk była często równoważona zawsze możliwą groźbą utraty wszystkiego. Równolegle w odnowionej Rzeszy kanclerz Bismarck zadekretował obejmujące wszystkich ubezpieczenia społeczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.